stella zajezd dovolena leto pobyt 2018 last minute 2019 lyze

Na hrad Lemberk a za českými sklářskými mistry *

destinace: Česká republika, Poznávací zájezdy - Česká republika, Česká republika

Termín:09.10. (So) - 09.10. (So) 2021

Délka pobytu:1 den

Aktuální cena:670 Kč

Původní cena:

strava:Bez stravy

doprava:Autobus

Odlet:

Ternímy a ceny do hotelu Na hrad Lemberk a za českými sklářskými mistry

Poloha
Odjezdová místa a časy:
Slaný 6.20 (Šultysova ul., u Váhy)

Kladno 6.40 (nám. Sítná, zast. MHD u silnice u hotelu Kladno)

Praha 7.15 (hotel Diplomat , Dejvická - st. metra A)
09:30 - 11:30 sklárna Pačinek
11:45 - 14:00 Jablonné v Podještědí
14:30 - 16:30 hrad Lemberk
Program
Nejprve se zastavíme ve sklárně Pačinek, kterou řídí jeden z našich nejznámějších uměleckých sklářů, pan Jiří Pačinek. Zde se přímo u sklářských pecích budete moci podrobně seznámit s výrobou českého skla. Součástí sklárny je i malý obchod s prodejem sklářských výrobků a také unikátní Křišťálová zahrada - přírodní park s řadou sklářských ozdob. Navštívit budete moci také Křišťálový chrám s výstavou unikátních sklářských výrobků. Součástí areálu sklárny a zahrady je i malé občerstvení.


Poté zamíříme do nedalekého městečka Jablonné v Podještědí, kde v místním klášteře je pochována Zdislava z Lemberka, která byla pro svoji obětavou pomoc lidem v nouzi, chudým a nemocným, prohlášena za svatou. Zdislava zde v Jablonném v polovině 13. století vybudovala klášter, kostel a špitál. Navštívit budete moci jak klášterní prostory, tak i přilehlou baziliku sv. Vavřince a sv. Zdislavy. A rovněž tak i hrobku sv. Zdislavy. Zdislava z Lemberka byla prohlášena za svatou papežem Janem Pavlem II. v roce 1995.
Jablonné v Podještědí patří mezi nejstarší města českého království. První zmínka o této osadě spadá již do roku 1241. Půdorys města i jeho okolí si budete moci prohlédnout z dominanty města tzv. Pivovarské věže.


Na závěr naší výpravy do severních Čech se vydáme na hrad Lemberk. Hrad byl založen ve 13. století a první dochované zprávy o něm pocházejí z roku 1241. Patří tak mezi nejstarší šlechtické hrady v Čechách. V této době plnil především roli strážního hradu na obchodní stezce z Čech do Žitavy a Lužice. Později byl hrad přestavěn na zámek a v 17. století na něm pobýval i Albrecht z Valdštejna.
Natáčel se zde film Císařův pekař a pekařův císař v hlavní roli s Janem Werichem.
Ve večerních hodinách návrat do Prahy a dalších míst (cca kolem 18:30 - 19:00).

Cena zahrnuje
dopravu autokarem
služby průvodce
Cena nezahrnuje
vstupy do objektů
Slevy
Sleva 3% pro věrné klienty 2017 - 2020, rezervace min. 60 dní před odjezdem - Sleva pro stálé klienty, kteří se zúčastnili zájezdu CK SLAN tour v letech 2017 - 2020 - 3 %
Pořádající ck: Slan Tour, s.r.o. IČO: 25118889
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...