stella zajezd dovolena leto pobyt 2018 last minute 2019 lyze

Katedrální gotika francouzské Pikardie *

destinace: Francie, Poznávací zájezdy - Francie, Francie

Termín:06.09. (Po) - 12.09. (Ne) 2021

Délka pobytu:7 dní, 6 nocí

Aktuální cena:15 990 Kč

Původní cena:

strava:Snídaně

doprava:Autobus

Odlet:

Ternímy a ceny do hotelu Katedrální gotika francouzské Pikardie

Poloha
Mnozí tradičně považují za hlavní město francouzské gotiky Paříž, kde byla postavena svého času největší gotická katedrála a nový styl se tam zrodil v královském opatství Saint-Denis. Ale skutečnou laboratoří nových uměleckých nápadů a odvážných skeletových konstrukcí byla francouzská Pikardie. Z Pikardie pocházel i slavný kreslíř a propagátor gotiky Villard de Honnecourt. Během zájezdu se vydáme po stopách knihy Dany Sandrona PICARDIE GOTHIQUE a speciálně budeme věnovat pozornost nejvýznamnějším památkám gotického umění mezi historickými městy Laon, Soissons, Noyon a Senlis, které zdobí nádherné gotické katedrály. Průvodcem zájezdu bude PhDr. Peter Kováč, odborník na francouzskou gotiku, který připravuje k vydání speciální knihu o gotickém umění v této oblasti.
Program
1. den: Odjezd v pondělí ráno v 6.00 hodin od Hlavního nádraží v Praze (parkoviště nad stanicí metra), technické zastávky cestou do Remeše, večer ubytování v Remeši.

2. den: Dopoledne SOISSONS, gotická katedrála sv. Gervasia a Protasia, která se stala inspirací i pro stavitele slavné katedrály v Chartres a klášter Saint-Jean-des-Vignes z něhož se po francouzské revoluci zachovalo jen průčelí a část klášterních staveb. Odpoledne významné památky gotické architektury v okolí Soissonsu: NOTRE-DAME V OULCHY-LA-CHÂTEAU, ESSÔMES-SUR-MARNE, SAINT-GEORGES VE FOSSOY, noc v hotelu v Remeši.

3. den: Dopoledne poklady gotické architektury oblasti Laonu: kostel Saint-Pierre-et-Saint-Paul v MONS - EN - LAONNOIS a kostel Notre-Dame ve VALLY SUR AISNE, odpoledne LAON, katedrála (architektura, unikátní soubor gotických vitrají, ikona s tzv. pravou podoboou Krista, sochařské portály) a biskupský palác s patrovou kaplí, jedinečný templářský chrám, premonstrátské opatství Saint-Martin, středověké hradby města (Porte de Soissons), Musee d'Art et d'Archeologie s deskovou malbou Zvěstování Panně Marii z doby kolem roku 1400, kterou objednal kanovník katedrály. Noc v Remeši.

4. den: Dopoledne renesanční zámek CHANTILLY - nazývaný malý Louvre (v expozici Musée Condé jsou zastoupena díla těchto umělců: Botticelli, Piero di Cosimo, Rafael, Jean Fouquet, Watteau, Fra Angelico, Memling, Poussin, Delacroix, Ingres, Géricault a další velikáni - program doplní důkladná komentovaná prohlídka faksimile Přebohatých hodinek vévody z Berry, které náleží k nejcennějším pokladům muzea), odpoledne velkolepé raně gotické opatství SAINT-LEU-D´ESSERENT, město SENLINS - významné královské město Kapetovců s nádhernou gotickou katedrálou (první gotický portál věnovaný triumfu Panny Marie), torzo opatství NOTRE-DAME-DE-LA-VICTOIRE-LÈS-SENLIS, která založil král Filip II. August na paměť svého vítezství u Bouvines, kde koalici Anglie, Svaté říše římské a Flander. Noc v hotelu Amiensu.

5. den: Dopoledne krok za krokem prohlídka katedrála v Amiens, jedné z nejslavnějších a největších staveb francouzské gotiky a návštěva Musée de Picardie - bohaté umělecké sbírky (středověké a antické umění a evropské malířství 16.-20. století mj. Tiepolo, El Greco, van Dyck, Boucher, Chardin, Corot, Fragonard, Bacon, Dubuffet, Miró : Femme, Picasso). Odpoledne volno, pro zájemce možnost návštěvy Musée Jules Verne a odpočinek. Noc v Amiensu.

6. den: Dopoledne NOYON - významné město, kde byl Karel Veliký korunován králem Franků a roku 978 Hugo Kapet králem Francie, katedrála Notre-Dame patří mezi nejstarší francouzské gotické katedrály - na její výzdobě se podílel i Naumburský mistr - vynikající sochař a architekt, zříceniny gotické biskupské kaple. Odpoledne impozantní ruiny cisterciáckého kláštera v OURSCAMP, jejíž architektura byla ovlivněna ranou gotikou katedrály v Noyonu a hrad PIERREFONS, který vlastnil na přelomu 14. a 15 století bratr krále vévoda Ludvík z Valois jako svoji reprezentativní rezidenci, kterou v 19. století rekonstruoval Viollet-le-Duca. Noc v Remeši.

7. den: Cesta zpět do Prahy, technické zastávka cestou, příjezd do Prahy kolem 23.00 hodiny.

Cena zahrnuje
dopravu autokarem
služby průvodce
osobní audio systém
6x ubytování v hotelu
6x snídaně
Cena nezahrnuje
komplexní pojištění
vstupy do objektů
Slevy
sleva pro stálé klienty poznávacích zájezdů 2017 - 2020, rezervace min. 60 dní před odjezdem - sleva pro klienty z let 2017 - 2020 (poznávací zájezdy), rezervace min. 60 dní před odjezdem, do 30.000 Kč - 3 %
Pořádající ck: Slan Tour, s.r.o. IČO: 25118889
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...