stella zajezd dovolena leto pobyt 2018 last minute 2019 lyze

Termín:04.04. (So) - 14.04. (Út) 2020

Délka pobytu:11 dní, 10 nocí

Aktuální cena:34 990 Kč

Původní cena:

strava:Polopenze

doprava:Letecky

Odlet:

Ternímy a ceny do hotelu Jordánsko

Poloha
Připravili jsme pro vás podrobné putování po Jordánském království. Jordánsko nabízí obrovské množství památek z dlouhého období lidské civilizace, která se v těchto oblastech rozvíjela a zanechala zde velkolepé památky. Najdete zde jak přírodní zajímavosti v pouštních krajích Wádí Rum a u Mrtvého moře, místa spojená s putováním Mojžíše z Egypta, tak zejména světoznámou perlu pouště, růžové skalní město Petra.Zájezd připravila Mgr. Lucie Leikepová.
Program

1. den
Let Praha – Ammán , přílet do Ammánu , dle času příletu začátek prohlídky města, ubytování.
2. den
Polodenní výjezd k pouštním hradům a zámečkům východně od Ammánu . Jedinečná fresková výzdoba v zámku QUSAIR AMRA (UNESCO) – zámeček umájovských princů a chalífů z 8. stol. QASR AL-KHARANA – hrad postavený Umájjovci v r. 711, který sloužil jako rezidence chalífů. Odpoledne prohlídka AMMANU – Archeologické muzeum, římské divadlo pro 6000 diváků, moderní mešita krále Abdullaha I.
3. den
Údolí Jordánu a místo křtu Ježíše v BETÁNII ZAJORDÁNSKÉ (UNESCO), rozlehlý areál na hranicích s Izraelem. Odpoledne odpočinek u MRTVÉHO MOŘE .
4. den
Přejezd tzv. Královskou silnicí. Zastávka u největšího jordánského údolí WÁDÍ AL-MUJIB. Prohlídka největšího a nejlépe dochovaného křižáckého hradu v Jordánsku KERAK a menšího, ale velice pěkně umístěného křižáckého hradu SHOBAK. Dojezd do Petry na nocleh.
5. den
Celodenní putování unikátním skalním městem PETRA (UNESCO): hlavní město Nabatejského království. Putování krásnou krajinou, mezi stavbami ve skalách i ve volné krajině – soutěska Síq dlouhá 1200 metrů, Pokladnice, divadlo, nádherné fasády hrobek, volně stojící chrámy, dva byzantské kostely, z toho jeden s krásnými mozaikami. Odehrával se zde i závěr filmu Indiana Jones a poslední křížová výprava.
6. den
Terénními auty výlet mezi jedinečné pouštní útvary (červenavé, fialové i hnědé barvy) ve WÁDÍ RUM – místo spojené s legendárním Lawrencem z Arábie, uvidíme bizarní skalní útvary i malé písečné duny. Přejezd do Aqaby na nocleh.
7. den
Celodenní pobyt v AQABĚ u Rudého moře.
8. den
Dopoledne pobyt u moře v AQABĚ . Odpoledne přejezd pouštní dálnicí zpět na sever.
9. den
JERASH – nejvýznamnější archeologická lokalita z dob Římské říše v Jordánsku, dobře dochované starověké stavby – divadla, několik lázní a chrámů, sloupové kolonády, oválné fórum. Další antická lokalita a druhé město tzv. Decapole UMM QAIS. Ajjúbovský hrad AJLUN v krásné lesnaté krajině s dalekými výhledy do kraje, který je jedním z mála muslimských hradů postavených na obranu proti křižákům.
10. den
MADABA s byzantskými mozaikami (slavná mapa Svaté země z r. 560). HORA NEBO, odkud se Mojžíš díval do země zaslíbené a kde také zemřel. UMM AR-RASAS (UNESCO) - bývalý římský vojenský tábor a od 5.st. město. Celkem zde stálo 16 kostelů a v některých se dochovaly nádherné mozaikové podlahy.
11. den
Let Ammán – Praha.
Ubytování
hotel ***
Stravování
polopenze
Fakultativní nabídka
pojištění léčebných výloh a storna do 40 000 Kč
1/1 pokoj - zde povinný při nedoobsazení
Doprava
letecky
Cena zahrnuje
-letecká přeprava Praha – Ammán – Praha vč. tax
-transfery klimatizovaným minibusem nebo autobusem
-10x ubytování v hotelích 3*
-9x polopenze
-český a místní průvodce
-terénní auta ve Wadi Rum
-vstup na pláž u Mrtvého moře
-vyřízení jordánského víza
Cena ne zahrnuje
-výstupní odletová taxa cca 15 USD (platí se na místě)
-vstupy v Jordánsku
-bakšišné
Pořádající ck: Mayer & Crocus, s.r.o. IČO: 25622706
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...