stella zajezd dovolena leto pobyt 2018 last minute 2019 lyze

Přírodní krásy a památky Slovenska + termály Bojnice

destinace: Slovenská republika, Poznávací zájezdy - Slovenská republika, Slovensko

Termín:26.07. (Ne) - 31.07. (Pá) 2020

Délka pobytu:6 dní, 5 nocí

Aktuální cena:6 990 Kč

Původní cena:

strava:Polopenze

doprava:Autobus

Odlet:

Ternímy a ceny do hotelu Přírodní krásy a památky Slovenska + termály Bojnice

Poloha
Náš zájezd kombinuje návštěvu zajímavých přírodních krás Slovenska s cestami za kulturním dědictvím. Vedle příjemných procházek v nádherné přírodě Vás provede skutečně všemi obdobími historie Slovenska. Prostý nápis na skále v Trenčíně připomíná velkolepou Římskou říši, Nitra slavnou Velkou Moravu, hrady a horní města Banská Štiavnica a Kremnica dávají představu o drsném, ale i prosperujícím středověku a novodobějších dějin se dotknete například v Topolčiankách. Kdo by se nechtěl zúčastnit některého z výletů, může strávit den koupáním v termálech v Bojnicích.
Program

1. den
Odjezd z Prahy v časných ranních hodinách. Zastávka v RAJECKÉ LESNÉ , kde se nachází největší pohyblivý betlém na světě. Návštěva unikátní rázovité obce ČIČMANY s lidovými dřevěnými domy zdobenými bílými ornamenty. Na závěr dne nenáročná procházka z Fačkovského sedla podél říčky Nitry až k jejím pramenům, označeným malou kapličkou. Dojezd do BOJNIC na ubytování
2. den
BOJNICE – dopoledne procházka městem a krásně upraveným lázeňským areálem, poté prohlídka jedinečného zámku, který získal svou podobu po romantické přestavbě a který patří k nejrozsáhlejším na Slovensku. Odpoledne koupání na termálním koupališti či v některém z vyhlášených lázeňských domů, případně vyhlášená bojnická zoologická zahrada.
3. den
Den věnovaný kráse pohoří MALÁ FATRA . Turistika v nádherné oblasti JANOŠIKOVE DIERY – úzké soutěsky s mnoha vodopády a dřevěnými lávkami či žebříky. Zřícenina hradu STREČNO , který se mocně vypíná nad údolím Váhu.
4. den
NITRA – starobylá metropole stejnojmenného knížectví, které bylo v 9. století připojené ke slavné Velkomoravské říši. Nitranský hrad, v jehož areálu se nachází starobylá katedrála svatého Emerama, „Horní“ město s bohatými měšťanskými a kanovnickými domy. Zastávka v TOPOLČIANKÁCH - oblíbené místo T.G. Masaryka, půvabný empírový Kaštiel (Zámek), prohlídka Národního hřebčína.
5. den
Návštěva dvou významných svobodných horních měst, kde se těžilo zlato a stříbro. BANSKÁ ŠTIAVNICA s cenným historickým centrem zapsaným do seznamu UNESCO. Odpoledne kouzelná KREMNICA – Městský hrad, pozdně barokní impozantní morový sloup na centrálním náměstí.
6. den
TRENČÍN – jedno z nejstarších slovenských měst na řece Váh, návštěva Trenčianského hradu, výrazné dominanty středního Pováží. Návrat do Prahy ve večerních hodinách.
Ubytování
hotel
Stravování
polopenze
Fakultativní nabídka
pojištění léčebných výloh a storna
1/1 pokoj
Doprava
autokarem
Cena zahrnuje
-dopravu autobusem
-průvodce
-5x ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
-5x polopenzi
Pořádající ck: Mayer & Crocus, s.r.o. IČO: 25622706
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...