stella zajezd dovolena leto pobyt 2018 last minute 2019 lyze

13.6.2020 - Třeboň – rybářská bašta jižních Čech s plavbou po rybníku Svět

Třeboň – rybářská bašta jižních Čech s plavbou po rybníku Svět

 

Výlet za historií i přírodou Třeboně rožmberské a schwarzenberské

 

 

Tuto sobotu věnujeme celou Městečku Třeboň, kde se prolíná historie až do 12. století.  Navštívíme renesanční zámek Třeboň, všemi podvědomě je svázán s rodem Rožmberků a poté Schwarzenbergů. Prohlídková expozice zámku se věnuje době posledních Rožmberků, Viléma a Petra Voka. V době návštěvy lze navštívit zámeckou zahradu, kde nyní probíhá velká rekonstrukce.

Cena prohlídky je 140,-Kč (snížené 100,-Kč).

 

Chceme, abyste si správně vychutnali rybníkářský kraj, proto jsme pro Vás zamluvili vyhlídkovou loď Petra Voka a z přístaviště od sochy Jakuba Krčína budete vyrážet na hodinovou plavbu po rybníku Svět. Projížďka je již v ceně výletu.

 

Následuje procházka po hrázi rybníka Svět k hrobce Schwarzenberské rodiny, která je jednou z architektonicky nejvýznamnějších památek v jižních Čechách. Nachází se v anglickém parku na jihovýchod od rybníka Svět. Postavil ji Jan Adolf II. ze Schwarzenbergu a jeho manželka Eleonora podle plánů architekta Deworetzkyho v pseudogotickém slohu podle vzoru z Campo Santo. Cena prohlídky je 100,-Kč (snížené 70,-Kč).

 

Cena za osobu: 950,-Kč

 

Nástupní místa:

Slovanka

Kladno – Náměstí Svobody

 

V ceně výletu je obsaženo: autobusová doprava s daným nástupním místem, hodinová projížďka po rybníce Svět, průvodce Marie Peterková

 

Přihlásit se můžete osobně v CA Stella Kladno, Kleinerova 1471 (vchod z Třídy TGM – rohový dům), telefonicky na čísle 312245270 nebo 603852291, mailem kladno@stella.cz

Zájezd se uskuteční při účasti minimálního počtu 30 osob

Pořadatel zájezdu: BIG TIME s.r.o., Bělehradská 92, 120 00 Praha 2, IČ: 24690449

Vytvářím objednávku...