stella zajezd dovolena leto pobyt 2018 last minute 2019 lyze

Putování za Ježíškem

21. 9. 2019 – Putování za Ježíškem

 

Lehká turistika v Krušnohoří s návštěvou zachráněného gotického hradu Hausenstein

 

Tentokrát výlet začne na gotickém hradě Hausenstein (Horní hrad) Původní hrad byl založen ve 13.století, kdy byl součástí hraničního opevnění. Později byl vystaven v gotickém stylu. Majitelé se často měnili, od roku 1958 objekt jen chátral, po zamítnuté demolici koupil hrad současný majitel Pavel Palacký a 19 let již pracuje na obnově hradu. Jak se mu to daří, posoudíte sami. Cena prohlídky je 95,-Kč (snížené 70,-Kč). Nedaleko je možno navštívit Arboretum a botanickou zahradu. Vstupné je 50,-Kč.

 

 

Pokračovat budeme do Jáchymova, kde zajedeme autobusem k dolní stanici lanovky na nejvyšší horu Krušných hor – Klínovec – 1244 m n. m. Vyjedeme pohodlně sedačkovou lanovkou na horní stanici (jízdné je 150,-Kč, snížené 130,-Kč) k zrekonstruované 24 metrů vysoké rozhledně, kam můžete vystoupat po točitých schodech a naskytne se vám nádherný výhled na celé Krušné hory, Doupovské hory, Sladkovský les až k Prunéřovu. Vstupné na rozhlednu je 25,-Kč.

 

 

 

Následně sjedeme autobusem do Božího Daru. Projdeme si nenáročnou 3,2 km dlouhou naučnou Božídarskou stezku s 12ti informačními panely přes rašeliniště. Dozvíte se zde o zvláštnostech rašeliniště i o těžbě rašeliny, která tu probíhala. Převážná část stezky vede po povalových chodnících, které zajišťují bezpečnost návštěvníků i rašeliniště s vzácnými druhy živočichů i rostlin, které se zde nachází.  Kdo se naučné procházky nezúčastní, může obdivovat Ježíškovo městečko v srdci Krušných hor se spoustou kaváren, kde vám upečou čerstvou lázeňskou oplatku. Nebo navštívit Ježíškovu poštu či muzeum Boží Dar. Nezapomeneme navštívit expozici infocentra v nejvýše položeném českém městě Boží Dar a koupit si tu malý suvenýr na památku tohoto výletu na sever Čech.

 

Cena za osobu: 590,-Kč

Svitek: vodorovný: Prvních 20 přihlášených účastníků dostane slevu 50,-Kč 

 

Nástupní místa:

Velvary – před Městským úřadem

Smečno – před Obecním úřadem

Kladno – Náměstí Svobody

Slovanka

 

V ceně výletu je obsaženo: autobusová doprava s daným nástupním místem, průvodce Marie Peterková

 

Přihlásit se můžete osobně v CA Stella Kladno, Kleinerova 1471 (vchod z Třídy TGM – rohový dům), telefonicky na čísle 312245270 nebo 603852291, mailem kladno@stella.cz

 

Zájezd se uskuteční při účasti minimálního počtu 30 osob

Pořadatel zájezdu: BIG TIME s.r.o., Bělehradská 92, 120 00 Praha 2, IČ: 24690449

Vytvářím objednávku...