stella zajezd dovolena leto pobyt 2018 last minute 2019 lyze

Putování ze statku na zámek

18. 5. 2019 – Putování ze statku na zámek

 

Navštívíme 2 jihočeské skvosty – selské baroko ve vesničce Holašovice a renesanci v zámku Kratochvíle

 

Nejprve zajedeme do typické jihočeské vesničky Holašovice, kde si kolem obdélníkové návsi s malým rybníčkem a kaplí sv. Jana Nepomuckého prohlédneme 23 usedlostí. Jsou tvořeny ve stylu známém jako „Selské baroko“. Díky dokonalému zachování a kompletnosti tradiční středoevropské vesnice byly Holašovice zařazeny v roce 1998 na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví Unesco. Historické události si s touto osadou velmi krutě zahrávaly, ale to se vše dozvíte během její návštěvy. Malebnost vesničky využívají i filmaři, můžete ji znát třeba z filmu Babovřesky. Nedaleko se nachází i Holašovický Stonehenge – megalitický kruh tvořený z obřích kamenů.

 

 

 

Zámek Kratochvíle – unikátní zámecký areál ve stylu severoitalských renesančních vil, který je výrazem okázalé velkorysosti Viléma z Rožmberka. Budete obdivovat tuto manýristickou stavbu, stejně jako renesanční zahradu s vodním příkopem. V zámku se každoročně v květnu konají výstavy aranžmá květin na různá témata.

Hlavní prohlídková trasa renesanční vily zámku obsahuje i vstup do zámecké zahrady – plné vstupné – 110,-Kč (snížené 80,-Kč)

Grand prohlídka renesanční vily a kostela Narození Panny Marie obsahuje i vstup do zámecké zahrady – plné vstupné – 130,-Kč (snížené 90,-Kč)

 

Cena za osobu: 690,-Kč

 

Nástupní místa:

Stochov

Kladno – Náměstí Svobody

Smečno – před Obecním úřadem

 

V ceně výletu je obsaženo: autobusová doprava s daným nástupním místem, průvodce Marie Peterková

 

Přihlásit se můžete osobně v CA Stella Kladno, Kleinerova 1471 (vchod z Třídy TGM – rohový dům), telefonicky na čísle 312245270 nebo 603852291, mailem kladno@stella.cz

 

Zájezd se uskuteční při účasti minimálního počtu 30 osob

Pořadatel zájezdu: BIG TIME s.r.o., Bělehradská 92, 120 00 Praha 2, IČ: 24690449

Vytvářím objednávku...