stella zajezd dovolena leto pobyt 2018 last minute 2019 lyze

Sasko – Země zámků a zahrad

15. 6. 2019 – Sasko – Země zámků a zahrad

 

Svobodné Sasko – významné území české i německé historie

 

Tento výlet začneme v zámku Moritzburg, nachází se 10km severně nad Drážďany. Tuto perlu saského baroka všichni znáte z oblíbené pohádky Tři oříšky pro Popelku. V zámku se nachází i stálá expozice k filmu o Popelce. Kolem Moritzburgu se nachází nádherný park, který stojí za Vaši pozornost. Dokonce se zde nachází jediný maják v Sasku. Za pozornost stojí i návštěva Bažantího zámečku. Prohlídka zámku stojí 8€ (snížené 6,5€). Kombinovaná vstupenka do zámku a Bažantího zámečku je 11€ (snížené 9€)

 

 

 

 

Následně přejedeme autobusem k nejvýznamnějšímu zámeckému areálu Pillnitz ve stylu chinoiserie v Evropě. Sami posoudíte, jestli je zámecký park opravdu nejkrásnější oázou odpočinku jak pro Sasy tak pro návštěvníky z celého světa. Nejdete zde překrásné obytné stavby i zahradní pavilonky. Budete si moci pro

 

hlédnou nejstarší kamélii na světě z dvoupatrového ochozu skleníku. Cena prohlídky zámku, parku a Pavilonu palem je 8€ (snížené 6€).

 

 

 

Zbytek dne strávíme v barokních zahradách v Grossedlitz. Mělo zde vzniknout saské Versailles o rozloze 96 hektarů, ale díky vysokým finančním investicím projekt dokončen v plném rozsahu nebyl, ale i přes to se podařilo dokončit 12 hektarů tohoto uměleckého zahradního díla se dvěma oranžériemi, fontánami a zhruba 60 sochami. Rafinovanost projektu je nutno posoudit z mnoha úhlů a můžete zkusit popustit uzdu své fantazie a snažit se vcítit do obrazotvornosti slovutného tvůrce.

 

 

 

 

 

Cena za osobu: 890,-Kč

 

Nástupní místa:

Velvary – před Městským úřadem

Smečno – před Obecním úřadem

Kladno – Náměstí Svobody

 

V ceně výletu je obsaženo: autobusová doprava s daným nástupním místem, průvodce Marie Peterková

 

Přihlásit se můžete osobně v CA Stella Kladno, Kleinerova 1471 (vchod z Třídy TGM – rohový dům), telefonicky na čísle 312245270 nebo 603852291, mailem kladno@stella.cz

 

Zájezd se uskuteční při účasti minimálního počtu 30 osob.

 

Pořadatel zájezdu: BIG TIME s.r.o., Bělehradská 92, 120 00 Praha 2, IČ: 24690449

Vytvářím objednávku...